Vítejte v největším internetovém obchodě s erotickým zbožím. Tisíce spokojených zákazníků! Diskrétní doprava zdarma.

Správné měření velikosti podprsenky

je pravdou, že většina žen nosí špatnou velikost podprsenky. Pár minut věnovaných zjištění té správné velikosti se Vám bohatě vrátí při nošení Vaší nové podprsenky - ta Vám může opticky ubrat až několik kilogramů a pár let!

Vybíráme správnou velikost podprsenky

Necítíte se ve své podprsence dobře? Musíte svou podprsenku neustále upravovat? Posouvá se Vám obvod podprsenky nahoru? Zřejmě nosíte špatnou velikost podprsenky, přečtěte si následující body, které Vám pomohou při výběru správné velikosti podprsenky.

 

 CO MĚŘIT A JAK MĚŘIT?

Výběr správné podprsenky je tak trochu alchymie. Vyžaduje přesné měření, trpělivost a také trochu štěstí. U nás si můžete vybrat z mnoha velikostí. Jak mezi nimi vybrat tu pravou?

Abychom zjistili správnou velikost podprsenky, potřebujeme dva údaje - obvod hrudníku "pod prsy" a obvod "přes prsa".

Oblečte si svou nejlépe padnoucí nevyztuženou podprsenku. Ideální je, pokud k měření máte pomocníka, ale pokud žádného nemáte při ruce, nezoufejte. Připravte si krejčovský metr a můžeme začít.

 

OBVOD POD PRSY

Krejčovský metr přiložte hned pod podprsenku a měřte velmi těsně kolem hrudního koše. Ujistěte se, že metr je poměrně těsně utažený, nekříží se přes záda a je rovnoběžně s podlahou.  Obvod pod prsy si musíme změřit těsně a ve výdechu, a to z toho důvodu, že podprsenky obsahují elastan na rozdíl od krejčovského metru, který je pevný. Podprsenka se vytáhne a přizpůsobí Vašemu obvodu, metr ne. 

 

OBVOD PŘES PRSA

Při měření obvodu přes prsa stůjte rovně s rukama volně podél těla. Měřte přes nejplnější část prsou, metr se nesmí prověšovat, musí být rovnoběžně s podlahou. Zjištěný rozměr zaokrouhlete na nejbližší celé číslo nahoru.

 

VÝPOČET VELIKOSTI

Odečtěte od obvodu prsou, obvod pod prsy – tedy příklad: 93 – 75 = 18 cm. 

Svůj údaj porovnej v tabulce rozměrů:

10 – 12 cm = AA
12 – 14 cm = A
14 – 16 cm = B
16 – 18 cm = C
18 – 20 cm = D
20 – 22 cm = E…

 

Zjištěné míry teď můžeme dosadit do tabulky velikostí dané značky.
Každá velikost je specifická a potřebuje něco jiného. Pro menší prsa A a B, jsou vhodné zvedací podprsenky push-up, které prsa zvětší (pokud si to přejete). Pro střední prsa C se hodí podprsenka s kosticemi. Prsa podpírá a tvaruje. Velká prsa D, DD, E, F a G a více potřebují výrazné zpevnění, více látky, menší vykrojení, širší ramínka a pevné zapínání.

Jak poznáte, že máte špatně padnoucí podprsenku?  • Zapínání se nenachází pod lopatkami v linii prsou.
  • Ramínka svírají ostrý úhel se zapínáním - tvar písmene V.
  • Kostice podprsenky máte příliš nízko.
  • Přední část podprsenky nepřiléhá k tělu, ale odstává.
  • Boční kostice se zařezávání do pokožky a vytváří nepříjemný otlak.
  • Prsa "přetékají" z košíčků ven - ať v horní části či zboku.
  • Při pokrčení ramen Vám košíčky odstávají.
  • Po sundání podprsenky máte bolestivé otlaky na pokožce. 

 

Novou podprsenku zapínáme na nejvolnější háček

Novou podprsenku zapínáme na nejvolnější háček! Podprsenka musí být pevná a těsná při zapnutí na nejvolnější háček, časem se totiž díky obsahu elastanu vytáhne a my ji pak budeme moci utáhnout tím, že ji začneme zapínat na prostřední případně na nejtěsnější háček.
Pokud bychom si koupily podprsenku a hned zapínaly na nejtěsnější háček, co s ní budem dělat, až se po pár týdnech vytáhne, už nebudeme mít možnost dále podprsenku utahovat na těsnější háčky.