Vítejte v největším internetovém obchodě s erotickým zbožím. Tisíce spokojených zákazníků! Diskrétní doprava zdarma.

Zkušenosti s AVS psychowalkmanem

Zkušenosti s Neurosetem v ČR – Slavomíra Peroutková otevřela učebnu pro žáky s poruchami učení.

Paní Slávka Peroutková píše: Mám bohaté zkušenosti s problémy dětí, které se potýkají s ADD, ADHD a s tím spojenými specifickými poruchami učení (dyslexie, dysgrafie, dysortografie, dyskalkulie …). Často se s nimi setkávám, protože provozuji soukromou učebnu pro doučování právě těchto dětí. Jsem matkou syna s ADHD (11 let). Právě pro něj jsem zakoupila přístroj Neuroset Junior. Používá jej zatím krátkou dobu. Nenechávám jej, aby si jen tak sám a bez dozoru hrál. To by asi velký efekt nemělo. Sledujeme jak se zlepšuje jeho schopnost koncentrace a pozornosti. Syn pomocí přístroje lépe pochopil, jak jeho mozek pracuje a co musí udělat, aby dosáhl lepších výsledků. Vidí, že bývá ve stavu velkého neklidu a nepozornosti, ale také, že je možné tento stav zvládnout. Hry, které s přístrojem hraje jej baví a z každého nového úspěchu má radost. Nevysedává však u nich do nekonečna, protože mozek se po nějaké chvíli unaví a syn sám pozná, že si má odpočinout. Zjistili jsme, že 20 minut denně stačí. Přístroj si u nás vyzkoušel i synův starší kamarád (14 let) a byl podobně nadšený. Do prodeje mají přicházet další hry (ještě v tomto roce), na které se velmi těšíme. Určitě Neuroset Junior doporučím i rodičům dětí, které dochází na speciální doučování.

Pro tento svůj projekt používá domácí EEG biofeedback přístroj Neuroset BrainGym (dříve junior). Čtěte článek v MFdnes, celý zde.

 

Zkušenosti s přístroji Neuroset – EEG biofeedback – řešení LMD, ADHD, hyperaktivity

První zkušenosti s přístroji Neuroset (2012), na principu EEG biofeedback jsou vynikající. Jedná se o samouživatelské přístroje EEG biofeedback, což je v ČR naprostá novinka. Dosud používané ,,klinické“ EEG biofeedback se k odstranění LMD – lehkých mozkových dysfunkcí a hyperaktivity (též označováno mezinárodním ADHD) používají s úspěchem již delší dobu. Účinnost je velmi vysoká, kolem 80%, jejich nevýhodou je ale cena (1 celá terapie stojí kolem cca 20.000 Kč) a také je potřeba někam docházet. Proto se stávají domácí samouživatelské EEG přístroje – Neuroset, tak populární. Jejich účinnost je podobná jako u ,,klinických“, za podstatně nižší cenu a jsou doma kdykoliv k dispozici.

V praxi se vlastně nestává, že by dětem, zejména s diagnózou ADHD Neuroset nepomohl – vždy cítí zlepšení, posun. 

Ať se jedná o jakoukoliv hru z Neuroset, kterou dítě hraje, zlepšují se kognitivní schopnosti a schopnost mozku navozovat ty optimální stavy mysli. Projevuje se to zvýšenou schopností koncentrace, uklidnění, lepší reakcí na stresové faktory a schopnost stres zvládnout. Při hraní s Neurosetem je většina uživatelů, i ,,zdravých“ dospělých příjemně překvapována: nekonečnými možnostmi, schopností stále trénovat mysl k vyšším úrovním, překvapení bývají i ze zážitků samotných ze hry. Mnoho lidí popisuje, že cítí, jak se mozek, resp. jejich mysl zlepšuje, proměňuje, pracuje.
Překvapivé, ale z hlediska principu EEG biofeedback logické je, že děti uspokojí hraní i mnohem kratší dobu, než na klasických počítačových hrách. Jde o to, že klasické počítačové hry vyvolávají téměř bez výjimky pocity ,,nutkání“ - vedoucí při pravidelném a častém hraní bezpečně k závislosti-gamblerství (závislost je vlastně vysoká množina naléhavého nutkání). Proto nemohou rodiče děti často od počítače odtrhnout. Klasické počítačové hry nezlepšují schopnosti mozku, ani koncentraci, jak by se mohlo na první pohled zdát. Naopak: jejich působení je přesně opačné – působí obráceně, působí proti přirozenému fungování mozku. Svým způsobem pouze vyčerpávají dotyčného hráče, protože nutí mozek ,,provozovat“ neoptimální režim. Naproti tomu EEG biofeedback pracuje vždy jen v souladu s přirozenými mechanismy mozku (nejčastější je: střídavé uvolnění/koncentrace). Hrát EEG biofeedback hru vyžaduje od uživatele-hráče trénovat mysl příslušným optimálním směrem, což má dva následky:

  • Mozek se po nějaké době (relativně krátké proti počítačovým hrám) nabaží (je uspokojen, optimalizován) a hráč nemá onu nutkavou potřebu hrát dál.
  • Hráč, zvláště netrénovaný, prostě nevydrží hrát nekonečně dlouho, protože musí vyvíjet určité úsilí – což podobně jako u fyzického tréninku lze vydržet pouze nějakou dobu.

Proto Neuroset narozdíl od klasických počítačových her nemůže způsobit závislost, naopak zbavuje uživatele nutkavých pocitů, podporuje zbavení se závislosti (mysli) na čemkoliv (tzv. ,,svobodná mysl“). Je to vlastně velmi zdravé hraní her na počítači. PS: Zkušený dospělý uživatel se s cíleným úsilím je schopen sám vyléčit ze závislosti!

Výhod EEG biofeedbacku, resp. domácích EEG přístrojů Neuroset, bychom našli ještě mnohem více. Proto je můžeme z mnoha důvodů doporučit, a to zejména lidem, kteří pociťují nějaké problémy nebo mezery v činnosti mozku, mysli.

Jan Valuch, prezident WAAT